Eğitimciler İçin; Neden UED?

Eğitimciler İçin; Neden UED?

Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği UED, yurtdışı eğitim konusunda danışmanlık hizmeti veren güvenilir kuruluşları bünyesinde toplayan bir dernektir. Bu alanda ülkemizdeki ilk ve tek dernek olan UED 2001 yılında 15 danışmanlık şirketinin bir araya gelmesi ile kurulmuş ve şu an 41 üyeye ulaşmıştır.

UED üyelerinin hepsi sektöründe lider kuruluşlar olup, öğrencilere empati ile yaklaşıp onlar için en doğru danışmanlık hizmetini vermeyi amaçlamış kuruluşlardır.

UED'nin üyesi olan kuruluşlar hem kendileri hem de temsil ettikleri yabancı eğitim kurumları açısından gerekli kriterlere ulaşmış olmak durumundadırlar.

Aynı zamanda kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu da olan UED'nin amaçlarından en önde geleni öğrencileri, üyesi olan güvenilir firmalara yönlendirerek karşılaşabilecekleri sıkıntıları en aza indirmektir. Zira UED sektörde yasal ve kayıtlı olarak faaliyette bulunan her firmaya açık olmakla beraber ancak belirli üyelik koşullarını sağlayan kuruluşları üye olarak kabul etmektedir. UED, üyesi olan bu kuruluşlardan alınan hizmete kalite güvencesi vererek ve bu güvencenin takipçisi olarak, öğrencilerin en doğru ve kaliteli danışmanlık hizmetini temin etmesini sağlamaktadır.

UED, yurtdışı eğitim olanakları konusunda öğrencileri bilgilendirmek için kendi süreli yayınını çıkarmakta ve ücretsiz olarak dağıtmaktadır. Eğitim programları ve okullar hakkında bilgiler, ülke rehberleri, konsolosluk&büyükelçilik yetkilileri ile röportajlar, dikkat edilmesi gereken noktalar gibi yararlı bir içeriğe sahip olan UEDUCATION Magazine, bu alanda bir eksikliği doldurarak referans yayın hüviyetini kazanmıştır.

Haydar Yücebaş Sokak No:1 Mediha Can Korel İş Merkezi Kat:2 Ofis:9-10 Kadıköy - İSTANBUL

Yurtdışı eğitim sektöründe, çağımızın gerektirdiği kalite standartlarını oluşturuyoruz.

E-Bülten Üyeliği

E-bültenimize üye olarak, yurtdışı eğitim alanındaki son gelişmelerden haberdar olun.

Okullarımızı Tanıyalım